İncesu Caddesi No: 49/B Kolej Çankaya /ANKARA
tr

Fabrika Temizlik Hizmeti

15.12.2019
1.097
Fabrika Temizlik Hizmeti

Fabrika temizliği özenle yapılması gereken bir temizlik işidir.Fabrikalar hem birçok insanın bir arada çalıştıkları ortam olmaları hem de birçok ürünün üretildiği yerler olmaları açısından özen gösterilmesi gereken mekanlardır. Özellikle temizlik işine özen göstermek olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Kötü yapılmış bir temizlik hem motivasyonu düşürecek hem de iş veriminin azalmasına sebep olup kar marjını düşürecektir.

Fabrika temizliği sırasında ilk akla gelen yerler; zemin, tuvalet, yemekhane gibi insanı etkileyecek yerlerdir. Firmamız sizin için bu gibi alanları temizleyecek insan kaynaklı mikroorganizmaların çapraz bulaşma yoluyla bulaşmasını önleyecektir.

Fabrikalarda özellikle makinelerin temizliği meşakkatli bir süreçtir. Gıda üretim fabrikalarında kullanılan kimyasalların özenli seçilmesi, yağ ve kirin çok bulunduğu ağır makineler için özel ekipmana sahip olunması önemlidir. Yapılacak özenli makine temizliği makinenin verimini artıracak, çalışanın işini kolaylaştıracak aynı zamanda makine ömrünü de uzatacaktır.

Bütün bunların yanında çalışan motivasyonu için de önemli bir etken olan fabrika temizliği konusunda hızlı ve kapsamlı çözümler kuracak bir temizlik ekibi önemlidir. Yere dökülen herhangi bir sıvı veya makine yağı iş kazasına kadar varabilecek durumlara neden olabileceği için temizlik her şeyden önce işçi sağlığı için dikkate alınmalıdır. Ağır makinelerin, hijyenik olması gereken ortamların temizleneceği fabrikaların temizliğinin profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir. Temizliğin fabrika sorumlusunun refakatiyle yapılması iş kazalarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Bütün alanlar için ayrı temizlik malzemeleri kullanılıp çapraz bulaşmanın önüne geçilmelidir.

Profesyonel bir fabrika temizliği hizmeti almak için Ankara İnci Temizlik’i arayabilirsiniz.

Endüstriyel Temizlik Hizmeti

Endüstriyel temizlikte üretim bantlarının temizliği önemli bir yer teşkil etmektedir. Ürünlerin akışının sağlandığı bantlardan geçen ve sürekli bu bantlara temas eden ürünlerin de temizliğinin sağlanması için gerekli özen gösterilmelidir.

Endüstri günümüzde her alana yayılmış, her ihtiyacımızın üretilmesinde özellikle ülkemizde hijyenin en yoğun olması gereken yeme içme sektöründe, paketleme sektöründe yoğun bir endüstrileşme söz konusu. Her türlü ihmalin sıkıntı yaratacağı, hijyen kurallarına uyulmamasının firmanın kapanmasına bile neden olabileceği endüstri sektöründe temizlik konusunda kurumsallıktan asla vaz geçilmemelidir.

Çapraz bulaşma denilen mikropların bir yerden bir yere taşınması anlamına gelen tehlikeli bulaşmaların yaşanmaması için bantlar arasında aktarılan ürünlerin hijyeni oldukça önemlidir. Fabrikaların ayrı bölümlerinin ayrı ürünlerle temizliğinin özenle sağlanması, gerekli kimyasal maddelerin temini oldukça önemlidir. Bunların dışında işçilerin sürekli kullandığı tuvalet, yemekhane, dinlenme alanları gibi alanların da düzenli temizliği oldukça önemlidir. Hem işçilerin sağlığı hem de ürünlerin hijyeni için zararlı mikro organizmaların yayılması önlenmelidir.

Kısa sürede, etkili ve hijyenik olması gereken endüstriyel temizlik yapıldığı alanlarda en iyi çözümlerin getirilmesi oldukça önemlidir. TSE ve ISO 9001 belgelerini almış araçlarla ve bu araçları kullanmaya ehliyeti olan insanlarla yapılması gereken endüstriyel temizlik için profesyonel firmalarla anlaşılıp sözleşmeli hizmet alınmalıdır.

Ankara İnci Temizlik’i tercih etmeniz endüstriyel temizlik sırasında emin ellerde olmanızı, gerekli yasal süreçlerin de tamamlandığı, belgelerle onaylanmış garantili bir hizmet almanız sağlayacak.

Hizmet Özellikleri

  • Fabrika temizliği hizmetinde uzman kadro
  • Fabrika temizliğinde kullanılan kaliteli ve doğru temizlik ürünü
  • Fabrika temizliği fabrikanız kusursuzca temizlenir
  • Fabrika temizliğinde profesyonel hizmet verir
  • Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin lütfen

Çalışırken Biz
Bize Ulaşın
Detaylı Bilgi İçin İletişim Bilgilerimiz
İnci Temizlik Hizmetleri GSM: 0532 726 77 74 / SABİT:0312 433 36 21
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: